שירות לקוחות
0
0

כתבו עלינו

הנערים והנערות בכפר כנות לא נכנעים לקורונה
כמו מכת ברק באה הקורונה וחרכה את עולמם של 60 נערות ונערים מכפר הנוער כנות, שעבדו לפרנסתם בעסק קולינרי מצליח. צעירים שחלק מהם באו לכפר ממקומות שקל ליפול בהם, ובחרו בדרך הקשה של טיפוס למעלה.
מקום העבודה שלהם, "הדס שירותי קייטרינג לדרך", ממוקם בתוך הכפר. בעלי החברה, הדס דרגצקי, העבירה אותה לשם לפני שנתיים מתוך תחושת שליחות חינוכית וחברתית. העסק החברתי שלה סיפק לנערים עבודה בתנאי חממה, ובשכר מכובד עם תלוש וזכויות; עבודה שתאפשר להם גם התמקצעות לעתיד וגם עצמאות כלכלית. עיקר הפעילות היתה אספקת קייטרינג לקבוצות בתיירות הנכנסת: "תגלית", "מסע", תורמי קרן היסוד, ועוד. עם סגירת השמים, נטרקה הדלת על כל אלה.
אלא שבחשיבה משותפת החליטו בני הנוער להתאים את העסק לתקופה, והקימו חנות וירטואלית להזמנת מארזי מזון: מגשי בריאות, פתרונות אירוח, שליחת מארזים לבתי העובדים, ארוחות בוקר ועוד. החנות מחולקת לשלושה מתחמים: מתחם אוכל, מתחם אמנות של מעצבים ויוצרים ישראלים ומתחם מוצרי בריאות — והכל נעשה כאמור מתוך כפר הנוער, והנערים והנערות מטפלים בהזמנות, בשיווק וגם בייצור עצמו — בישול, אפייה — כל מה שצריך. התוצאה מרשימה, וטעימה מאוד.
אורפז חביב, בת 18, עובדת בעסק כמנהלת משמרת, וממונה על שיבוץ הנוער של הכפר במשמרות בעבודה. היא מוסיקאית מוכשרת, פעילה במועצת התלמידים ובשנה הבאה תצא לשנת שירות, כשהיא חמושה גם במקצוע שאולי תוכל לממש אחרי הצבא. גלעד בר רצון, בן 17, עולה לכיתה י"ב, ממונה בעסק על השיווק במדיה הדיגיטלית ובתמחור מוצרים, והוא גם בצוות החשיבה והפיתוח. בעת האחרונה החל ללמוד לתואר ראשון בתוכנית אוניברסיטת קיץ של אוניברסיטת תל אביב, והכסף שהוא משתכר כאן הוא תמיכה אדירה להגשמת חלומותיו.
"זה הרבה יותר מעבודה", אומרת חביב. אנחנו מדברים פה על ערכים חשובים, על סדר, ניהול וארגון, אחריות, עמידה בזמנים; סומכים עלינו, ומסתכלים עלינו בגובה העיניים תמיד". "זה כמו משפחה שנייה", מוסיף בר רצון. "אני יכול לפנות להדס [דרגצקי] או לכל אחד מחברי הצוות, ושהם ישמחו לעזור, ובנוסף יש את כל הכלים שאני מקבל בעבודה, דברים שלא יכולתי ללמוד במקום אחר, כמו ניהול זמן נכון, עבודה עם לקוחות והפעלת עסק. הדבר שאני הכי גאה בו זה האתר שבנינו. משבר הקורונה הוריד אותנו מ–100 לאפס, אבל אנחנו לא ויתרנו והחלטנו לפתוח את האתר, ככה שמהמשבר הזה צמחנו והתקדמנו בעסק. הכי חשוב לי שידעו, שזה לא רק מקום עבודה אלא מקום שבו ילד יכול להתפתח ולצמוח".
כל מה שנשאר כעת כדי לעזור, זה להזמין.
הדס דרגצקי אגמון
​HADAS DARGTSKY AGMON
x

#{title}

#{text}

#{price}